Józsa Mihály Vers-és Prózamondó Fesztivál

II. Józsa Mihály Békés megyei Vers- és Prózamondó Fesztivál

2017. december 09., Békéscsaba

A fesztivál szervezője: a

Féling Színház Kulturális Egyesület és a Csabagyöngye Kulturális Központ.

Jelentkezés feltételei: nevezési határidő: 2017. október 28.

A Fesztiválra jelentkezés feltételei:

1. – A fesztiválra kizárólag nem hivatásos (amatőr) vers és/vagy prózamondók jelentkezését várjuk.

2. – A jelentkező a betöltötte a 14. életévét.

3. – A jelentkezőket két korcsoportba soroljuk: A = 14-18 év közöttiek; B = 18 év felettiek. (A díjazás a zsűri mindenkor aktuális döntése alapján történhet korcsoportonként, de ettől eltérően is!)

A választott versre és/vagy prózára vonatkozó követelmények:

1. – Minden jelentkező max. 6, min. 3 verssel és/vagy pózával jelentkezhet. Közülük ez évben kötelező: egy mű ARANY JÁNOS szövege (vers/próza) kell legyen!) A megadott művek közül a helyszínen az előadó választ és/vagy a zsűri nevez meg egyet (esetleg kettőt) előadásra.

2. – A fesztiválra nevezett vers, vagy prózai mű előadási ideje: min. 2, max. 10 perc.

Jelentkezés rendje:

1. – A Fesztiválra való nevezéshez megfelelően kitöltött jelentkezési lap (Lásd mellékletben!).

2. –Kérjük, hogy a jelentkezési lapot és az egyéb, nevezéshez kért anyagokat on-line (e-mail mellékleteként!) juttassa el hozzánk a steinwender.jozsef@gmail.com és a csikos.nora@gmail.com címre (http://sj52.szinhaz.org/Feling.html).

A fesztivál:

5. – A fesztivál tervezett időpontja: 2017. december 09.

6. – Helye: Csabagyöngye Kulturális Központ, Békéscsaba.

7. – A fesztiválon 1., 2., 3. díj (esetleg különdíj) kiadására kerül sor.

A kiírásban leírtak elfogadása:

A jelentkezési lap Fesztiválra történő aláírt benyújtásával a jelentkező elfogadja az e dokumentumban (II. Józsa Mihály Vers- és Prózamondó Fesztivál – 2017.) leírt szabályokat, illetve kijelenti, hogy engedélye van minden, esetlegesen szerzői joggal védett anyagnak az alkotásban történő felhasználására.

Egyéb tudnivalók:

Az esetleg felmerülő szállással, utazással kapcsolatos költségek a jelentkezőt terhelik.

További kérdéseire, írásban válaszolunk!

Féling Színház Kulturális Egyesület

Csabagyöngye Kulturális Központ